Nails ❤️ (LT tekstas taip pat)


First time I will make a post in 2 languages( feeling excited! )

EN text

Autumn is my most favorite season in a year that’s why I always (mostly)  have my nails in red, dark red or black colour. No idea why.. 😀 just happens.

Long time ago I became O.P.I. lover, but let’s start from the beginning.

Mavala nail hardener- really works! All my life I have never ever found a really good nail hardener, and finally!!!, this is the right one. After 1 time you can see/feel the result. After one week of using, my nails became ‘hard as a stone’! The price is a little bit high, but maybe you will find it on sale!

Full price is around 14€, but it is really worth, at least to try!

O.P.I. nail polish– the name of a colour is visions of love. So ‘autumnish’no? The colour is really beutiful, just a one problem, it last only for a few days. But a consistency is really good, easy to apply.

LT text

Kadangi ruduo yra mano pats mėgstamiausias metų laikas, aš dažniausiai lakuoju nagus šviesiai raudona, bordo ar juoda nagų lako spalva. Šį kartą, noriu pasidalinti savo patirtimi su O.P.I. nagų laku ir Mavalos nagų kietikliu.

Man niekada nepasiteisindavo nagų kietikliai, kad ir kokios konsistencijos jie bebūtų( naudojamas kaip nagų lakas, lašiukai, aliejus ar kaip Mavalos pieštukas). Tačiau šis, ‘padarė savo darbą’ jau tą pačią minutę! Nagai tampa iš tikrūjų tvirti, užtenka tik vieno potėpio! Nepagailėkite maždaug 14€ pabandyti, tikrai nepasigailėsit!

O.P.I. ‘brando’ gerbėja jau senai esu, tačiau  nagų lakais visą laika nusiviliu. Neklauskite kodėl aš ir toliau tada perku 🙈 Pirmos 2-3 dienos viskas kaip ir gerai, tačiau po truputi, lakas pradeda trupėti. Ir trupa gabalais ( net nežinau kaip kitaip išsireikšti). Bet kokiu atveju, O.P.I. Nagų lakų spalvų paletė yra iš tikrūjų nuostabi!

With Love,

Enrika

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s